Merhaba, Çocuk Cerrahının Seyir Defteri’ne hoş geldiniz.
Öncelikle ben kimim?
Çocuk Cerrahıyım.
Lise eğitimimiTarsus Amerikan Koleji’nde, üniversite öğrenimimi Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi’nde, Çocuk Cerrahisi eğitimimi yine Cerrahpaşa’da tamamladım. Sonrasında Amerikan Hastane’sinde çalışmaya başladım ve halen devam ediyorum. Doçent olduktan sonra Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nın kuruluşunda yer aldım ve görevime öğretim görevlisi olarak da devam ediyorum. Hakkımda daha detaylı bilgileri web sitemden okuyabilirsiniz.
Kısaca kendimi tanıttıktan sonra bu vlog blog işleri nereden çıktı anlatmak istiyorum.
Klinik hayatıma başladıktan sonra çocuk cerrahisinin hala toplum tarafından çok bilinmediğine şahit oldum. Aslında insanlar haklılar.  Çünkü birçok yerde yetişkin cerrahları, ürologları, göğüs cerrahları da çocuk hastaları ameliyat ediyorlar. Bu durumda ben de bir çocuk cerrahı olarak neler yaptığımızı anlatmak istedim.
Birçok yerde yazılarım çıktı, bir çok yerde konuşmalar yaptım. Benim verdiğim bilgilerin bazen yanlış şekilde değiştirilerek internette dolaştığını görmek beni üzdü. Bundan dolayı ağırlıklı kendi ilgi alanım olmak üzere güncel bilgileri sosyal medya platformunda paylaşmayı amaçladım.
Çocukluğumdan beri denize olan ilgim var. Onun için blog sayfamın adını “Çocuk Cerrahının Seyir Defteri” olarak tasarladım. Asla sizleri sıkmadan, on beş günde bir, bazen ayda bir, kendi tarzımla sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.
İlk başlarda tamamen kendi çalışmalarımı anlatacağım. Bu işleri iyice öğrenince toplumda eksik veya yanlış olduğunu düşündüm güncel tıp bilgilerini, hatta hayatın sadece tıptan ibaret olmadığı bilinciyle diğer ilginizi çekebileceğini düşündüğüm bilgileri de kısa kısa aktaracağım. Vidolara you tube kanalımdan, daha detaylı yazılara web sitemden istediğiniz zaman erişebileceksiniz.
Bu iş bana yeni bir heyecan verdi, siz de bu heyecanıma ortak olursanız çok mutlu olacağım.
Bu seyrin kaptanının sizin olmanızı istiyorum. Youtube kanalımdan veya web sayfamdan soracağınız sorularla bana yön verebilirsiniz.
Hepimize iyi seyirler…web sitemi incelemeyi, instagram ve youtube dan beni takip etmeyi unutmayın…